با این روشها از ایجاد موخره در موهای تان جلوگیری کنید – اخلاق پزشکی :: Onlinepr.IR

۲۲ شهریور ۱۳۹۶ پزشکی


با این روشها از ایجاد موخره در موهای تان جلوگیری کنید

موخره یکی از آسیب هایی هست که بر اثر عوامل مختلفی بر روی موهای تان ایجاد می شود. به کمک روشهای زیر می توانید از ایجاد موخره در موهای تان جلوگیری کنید.

جلوگیری از ایجاد موخره
یک متخصص پوست و مو گفت : موخوره مشکل شایعی در موها هست که احتمال ایجاد این بیماری در موهای خشک و بلند بیشتر هست.

سبکتکین اظهار کرد : مهم‌ترین علل آسیب به ساقه مو و ایجاد موخوره، عوامل فیزیکی و شیمیایی خارجی مانند رنگ کردن موها با رنگ‌های حاوی اکسیدان و دکلره، سشوار مو، هستفاده از برس‌های پلهستیکی و شامپوهای نامناسب هست.

وی افزود: به هر اندازه که موها بلندتر باشد، احتمال ایجاد موخوره بیشتر و ساقه مو آسیب‌پذیرتر و شکننده‌تر می‌شود.

این متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه موخوره ساختمان مو را تخریب کرده و منجر به دوشاخه شدن موها می‌شود، خاطرنشان کرد: عدم رسیدگی به درمان موخوره و بی‌توجهی به آن منجر به پیشرفت آن و در نهایت تخریب مو می‌شود.

سبکتکین اظهار کرد : لازم هست به منظور شستشوی موها از شامپوهای ملایم که حاوی نرم‎‌ کننده‌ها هستند، هستفاده شود. وی با اشاره به درمان موخوره، تصریح کرد: برای درمان موخوره لازم هست انتهای موها کوتاه و روزانه حداقل دوبار ساقه و انتهای موها با روغن‌های طبیعی مانند روغن زیتون، بادام و نارگیل چرب شوند.

سبکتکین خاطرنشان کرد: از شانه و برس زدن موها در مواقعی که موها خیس هستند پرهیز شود؛ زیرا موهای خیس به شدت آسیب‌پذیر هستند و بهتر هست برای شانه‌ زدن موها از شانه‌های چوبی به جای برس‌های پلهستیکی و فلزی هستفاده شود.

این متخصص بیماری‌های پوست و مو در پایان خاطرنشان کرد: در صورت شدید بودن و طولانی شدن موخوره لازم هست جهت بررسی دقیق‌تر و درمان مناسب به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه شود.

درباه نویسنده


مریم امینی

تعداد مقالات : ۱۱۲۰

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم